Marmara’da deprem: İstanbul’da da hissedildi

Çanakkale Yenice merkezli 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’ın kayıtlarına göre 21:38’de meydana gelen, İstanbul ve çevresinde de hissedilen depremin derinliği ise 10.44 km olarak ölçüldü.

AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD’dan depreme ilişkin yapılan ilk açıklamada, “an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmadığı” belirtildi. Açıklama şöyle: “Çanakkale ilimizin Yenice ilçesinde saat 21.38’de meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz teyakkuz halinde olup saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.”

YERLİKAYA: TÜM EKİPLER SAHA TARAMASINA BAŞLADI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. “An itibarıyla olumsuz bir durum yok” diyen Yerlikaya’nın paylaşımı şöyle: “Çanakkale Yenice’de , büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Çevre illerden de deprem hissedilmiştir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x