İşte Galatasaray’ın yeni çileği! Sadio Mane uçağa biniyor!

Mayıslar bizimdir sloganı ile bir kez daha şampiyonluğa yürüyen Galatasaray‘da dillerde tek bir kelime var ki o da konsantrasyon. Hem teknik patron Okan Buruk hem futbolcular hem de yönetim tamamen ligde kalan son dört maça odaklanmış durumda. Ancak bir gerçek var ki sezon sonunda taraftarlar yönetimden bomba transferler bekliyor. Dursun Özbek ve yönetiminin hedefi ise seçimi kazandıktan sonra uçakları bir bir Florya’ya indirmek. Gündemdeki ilk isim ise Suudi Arabistan’da mutsuz olan Sadio Mane var.

İşte Galatasaray’ın yeni çileği! Sadio Mane uçağa biniyor!

Sadio Mane bildiğiniz gibi Liverpool’da yaşadığı şampiyonlukların ardından Suudi Arabistan Pro Ligi takımlarından Al Nassr’a transfer oldu. Yani aslında Mane, aynı zamanda hem Cristiano Ronaldo hem de Beşiktaş’tan tanıdğımız Anderson Talisca ile takım arkadaşı. Ancak Mane Arabistan’da aradığını bulamadı ve almış olduğu yüksek maaşa rağmen ülkede mutlu değil. İngiltere’nin ardından Arabistan iklimine bir türlü alışamayan Mane, sosyal yaşama da adapte olabilmiş değil.

Zaten tüm bu durumlar kendisini sahada da gösteriyor. Hem kulüp yönetimi hem de teknik heyet Mane‘nin performansından memnun değil. Dolgun maaşına rağmen bunu karşılayacak bir futbol oynayamayan Sadio Mane ise kendisini yeniden değerli hissedebileceği yeni bir maceraya atılmak istiyor.

İşte tam da bu esnada devreye Galatasaray giriyor. Florya’nın suyu bildiğiniz gibi Mauro Icardi, Lucas Torreira, Hakim Ziyech gibi yıldızları yeniden hayata döndürmüştü. Şimdi aynı şey Mane için de geçerli olabilir. Transferin önündeki en büyük engel ise tahmin edebileceğiniz üzere Mane’nin maaşı. Ancak Galatasaray yönetimi, yıldız futbolcunun maaşının yüzde 70’ini Al Nassr’a ödeterek bu transferi kiralık şekilde gerçekleştirmek konusunda kararlı gibi görünüyor. 10 Nisan 1992 doğumlu Senegalli futbolcu sadece 32 yaşında ve hala futbola aç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x