Hamit Altıntop’tan Beşiktaş’a Semih Kılıçsoy tepkisi: Mobbing nedir ya!

Beşiktaş’ın yıldızı parlayan golcüsü Semih Kılıçsoy, A Milli Takımımız’ın geçtiğimiz Mart ayında Macaristan ve Avusturya ile oynayacağı hazırlık maçlarının geniş kadrosuna davet edilmiş, ancak sonrasında Ümit Milli Takım kadrosuna gönderilmişti.  Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi Feyyaz Uçar, karar sonrası resmi internet sitesi üzerinden sert ifadeler kullanmış, mobbing suçlamasını yöneltmişti.

Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop o süreçte yaşananları L1 Üçgen programında anlatırken, Beşiktaş Kulübü’ne sert yanıt verdi. İşte Altıntop’un açıklamaları: “Son kampta Semih Kılıçsoy örneği vardı. Semih Kılıçsoy’u çoğunuz tanımadan önce ben tanıyordum. Genç Milli Takım’da oynuyordu.

‘TÜRK BAYRAĞINA HİZMET EDİYORUZ’

Özelliklerine ve karakterine hakim biri olarak bunları biliyorduk. Ama şimdi Beşiktaş’ta oynamaya başlarken çok önemli ve değerli olduğunun farkına varan insanla şimdi bizi yargılıyor. ‘Niye A Takım’da oynamıyor’ veya oynatmayacaksınız almayın. Arkadaşlar insanlar bir şeyi unutuyor. Biz Milli Takım’a, Türk bayrağına hizmet ediyoruz. Orada sorumluluğumuzun farkındayız. Biz sizleri de temsil ediyoruz. O hassasiyetle olaya giriyoruz.

‘BUNA MONTELLA İLE BİRLİKTE KARAR VERDİK’

Beşiktaş tarafından mobbing kelimesi kullanıyor. Mobbing ne ya! Yani sizin oyuncunuz Ümit Milli Takım’da 2 Avrupa maçına çıkıyor ve gol de atıyor. Öyle bir platformda gol atıyor ki değeri artıyor. Ve biz bu şekilde onu geleceğe daha iyi hazırlayacağımıza inanıyoruz. Çünkü geçmişte örnekler var. O formayı erken elde eden piyasadan kayboluyor. Buna Montella ile birlikte karar verdik. O kararı kendisine ilk günden ilettik.

‘MAKSADIMIZ ORTAMI GÖRMESİ’

Maksat ortamı görmesi, ortamı hayal etmesi, hocanın da Semih’i tanıması. Hemen böyle büyük bir top yapıldı, balon yapıldı. Semih belki kendi kulübünden yazın ayrılabilir ama Milli Takım’dan ayrılmayacak. İnsanlar bu püf noktasını unutuyor. Biz onunla ömür boyu beraber olacağız. O şu anda takımından ayrılıp başka kulübü temsil edebilir. Biz bu hassasiyetle oyuncularımıza yanaşıyoruz. Böyle bir tepki gelmesi inanılmaz şaşırtıcıydı.

‘VİCDANIM DA GÖNLÜM DE RAHAT’ 

Altıntop “Milli Takım’a menajerler oyuncu gönderiyor mu?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Böyle bir dünya olabilir mi ya? Bu kabul edilecek bir şey değil. Biz 85 milyonu temsil ediyoruz. Yani kişi işi kendinden bilir derler ya. Benim vicdanım da gönlüm de rahat.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x