Aldatmaca dolu görsel zekâ testinde sadece yüksek IQ’ya sahip kişiler birbirinin aynısı olan iki arabayı bulabilir

Farklı seçenekler arasına karışmış birbirinin aynısı olan iki arabayı bulmanız için hazırlanan bu görsel, beyninizi aktif tutmaya çalışan zekâ oyunlarından bir tanesidir. Beynin aktif kalması ve egzersiz yapması için tercih edilebilecek en eğlenceli yollardan birisi bu tarz oyunlardır.

İlerleyen yaşlarda hafıza ile alakalı problemler yaşamamak adına beyin egzersizlerine de vücut egzersizleri kadar önem göstermelisiniz. Bu aktifliği korumak adına yapacağınız en basit şey düzenli olarak bu tarz içerikleri çözmekten geçer.

Birbirinin aynısı olan iki arabayı bulmanız için hazırlanan bu zekâ oyunu da zihninizi uyandırarak, aktif kalmasını sağlamayı amaçlıyor. Peki, siz bu mücadele için hazır mısınız? Hadi görelim!

BİRBİRİNİN AYNISI OLAN İKİ ARABAYI 10 SANİYE İÇERİSİNDE BULABİLİR MİSİN?Yukarıdaki görselde bir ızgara düzeni ile dizilmiş toplam 16 adet araba görüntüsü görüyorsunuz. İlk bakışta arabaların bazıları birbirine benzese de dikkatli baktığınızda bazı farklılıkların olduğunu görebilirsiniz.

Ancak bu görüntüde her ne kadar arabalar birbirinden farklı olsa da gizlenen ve birbirinin aynısı olan iki araba bulunuyor. Peki, siz 10 saniye dolmadan birbirinin aynısı olan bu iki arabayı bulabilir misiniz? İsterseniz oyunu daha fazla cazip kılmak için arkadaşlarınız ya da çevrenizdeki insanlar ile bir araya gelerek kimin cevabı daha önce bulacağına dair yarışmalar düzenleyebilirsiniz.

Süre bitmeden tüm arabaları iyice gözlemleyin. Bazı arabalar birbirine benzese de ufak farklılıklar onları ayırmaktadır. Bu farklılıkları gözden kaçırarak hataya düşmemeye çalışın. Birbirinin aynısı olan iki arabayı bulmanız için hazırlanan bu görselde sadece iki tane araba birbirinin ikizi sakın unutmayın!

Birbirinin aynısı olan iki arabayı bulmakta zorlanıyorsanız ve yardıma ihtiyacınız varsa size ufak bir ipucu verelim. Görüntünün bir sol bir de sağ tarafına bakarak birbirinin aynısı olan iki arabayı bulmaya çalışabilirsiniz.

Eğer halen daha birbirinin aynısı olan iki arabayı arıyorsanız sayfayı kaydırmayı durdurun. Çünkü sayfanın devamında sizler için çözüm görselini paylaştık. Oraya bakarak verdiğiniz cevabı kontrol edebilir ya da birbirinin aynısı olan iki arabanın yerini görebilirsiniz.

BİREBİR AYNI İKİ ARABANIN YERİ

Zekâ testi oyununda sona geldik. Süreniz bitti. Peki, siz birbirinin aynısı olan iki arabayı bulabildiniz mi? Ya da bir tahmininiz var mı? O zaman hem cevaplarınızı kontrol edelim hem de birbirinin aynısı olan iki arabanın yerini öğrenelim!

İkiz arabaların yerleri şu şekildeydi;Evet, birbirinin aynısı olan iki arabanın yeri yukarıdaki gibiydi. Siz bu ikiz arabaların yerini bulabildiniz mi, yoksa görsel biraz aldatıcı mı geldi? Kendinizi bu alanda geliştirmek için diğerlerinden farklı olan Super Mario’yu bulabilir ya da sizden saklanan tatlı pengueni bulmaya çalışacağınız diğer zeka testi oyunlarımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x